top of page

Elektrické podlahové kúrenie Warmset je vyrobené unikátnou patentovanou technológiou, ktorá zabezpečuje lepšie šírenie tepla v porovnaní s akýmkoľvek iným systémom s obyčajným tenkým vykurovacím káblom. Vďaka svojmu plochému tvaru šírky 17 mm, hrúbky len 3 mm a krátkej vzdialenosti medzi vykurovacími pásmi, poskytuje systém Warmset ucelený a pohodlný sálavý podlahový systém s nižšou spotrebou energie a ucelene pokrýva veľkú vykurovaciu plochu.

Táto účinnosť je doložená štúdiami, ktoré potvrdili, že použitie plochých laminovaných odporových komponentov je kľúčom k dosiahnutiu lepšieho výkonu.

Elektrické podlahové kúrenie Warmset pokrýva povrch podstatne väčší ako štandardný tenký kruhový drôt, čím sa eliminuje prítomnosť horúcich alebo studených plôch a udržiava sa homogénna teplota, ktorá je rovnomerne rozložená v akomkoľvek krycom materiáli, ako je drevená podlaha, dlažba, mramor alebo kameň. Navyše vďaka svojmu plochému tvaru je finálna hrúbka v porovnaní s tradičnými teplovodnými rúrami podstatne menšia.

 

Jadrom tejto unikátnej technológie vykurovania je viacvrstvový metaloplastový laminovaný pás patentovaný spoločnosťou Warmset. Je pevný, odolný, jednoducho tvarovateľný, ťažko sa poškodí počas procesu inštalácie a nevyžaduje si žiadnu budúcu údržbu. Zvyčajne sa dodáva vo forme rohože (uchytený na sklotextilnej mriežke) v rolkách, čo urýchľuje inštaláciu, ale môže byť dodávaný aj vo forme samostatného pásu, ktorý je vhodný pre pokládku pri prekážkach, ako sú sanitárne alebo nepravidelné steny.

Elektrické kúrenie Warmset je riešením, ktoré je nielen ekologické, ale aj vysoko výkonné a určite zaručí vysoký komfort vašim miestnostiam.

Je tiež dôležité zdôrazniť, že táto technológia môže byť použitá na akomkoľvek type stavby či už v exteriéri alebo interiéri. V skutočnosti je to vďaka inteligentnej a veľmi ľahko inštalovateľnej technológii vynikajúca voľba.

Porovnanie obyčajného vykurovacieho kábla s vykurovaním Warmset

Elektrické sálavé podlahové kúrenie Warmset je tým pravým riešením pre váš objekt

17 mm široké vykurovacie teleso

Warmset vykurovací pás je až 17 mm široký a je minimálne 3-krát širší ako iný obyčajný vykurovací kábel, ktorý je bežne široký len 3-6 mm. Širšia vykurovacia plocha znamená viac vyžiareného tepla na m2.

V priemere každý m2 vykurovacej rohože Warmset obsahuje až o 200 % viac materiálu v porovnaní s tradičnými káblovými systémami, čo znamená o 50 percent viac vykúrenej plochy.

Väčšia vykurovaná plocha znamená rýchlejšie dosiahnutie cieľovej teploty pri parite wattov. Predstavte si dve autá, z ktorých jedno má väčší dojazd: rovnaké množstvo paliva v nádrži, ale viac najazdených kilometrov.

Warmset gold

Silný, dlhotrvácny, bezúdržbový - 11 vrstiev, hrúbka 3 mm

elektrické pásy Warmset

Systém elektrického podlahového vykurovania Warmset je v podstate statický, pretože v ňom nie sú žiadne tekutiny ani pohyblivé mechanické časti. Vďaka týmto vlastnostiam zostáva výkon konštantný v priebehu času, čo výrazne znižuje náklady na údržbu a kontrolu.
Po položení si vykurovací systém nevyžaduje kontroly ani každoročné čistenie, ako je to pri systémoch vykurovania, ktoré využívajú prírodné palivo. Ale to nie je všetko. Materiály, z ktorých je systém vyrobený, sú komodity, ktoré sa časom len veľmi pomaly opotrebúvajú a to zaručuje stálu účinnosť vykurovania aj po dlhšom čase.

Základom technológie Warmset je metaloplastový laminovaný pás zložený z 11-tich vrstiev. Spojenie rôznych materiálov s rozdielnymi vlastnosťami zaručuje vysokú mechanickú odolnosť, čím sa znižuje pravdepodobnosť roztrhnutia alebo poškodenia pri stavbe. Vrstvená laminácia rôznych materiálov zaisťuje výbornú pružnosť a ťažnosť najmä vďaka kombinácii mechanických vlastností hliníka, uhlíkových vlákien a plastových materiálov. Použitím uvedených materiálov sa dosahujú výborné vykurovacie a chemické vlastnosti produktov, a tým zabezpečujú tepelný výkon a životnosť v podmienkach predpokladaných pre inštaláciu. Polypropylén ponúka správnu chemickú odolnosť voči látkam v cemente, pričom zachováva vnútornú štruktúru vykurovacieho pásu neporušenú. Vykurovací pás z reaktívneho polyuretánu, ktorý sa používa na lepenie rôznych vrstiev, zaisťuje vynikajúci výkon pri lepení, odolnosť voči vode a mechanickému namáhaniu.

Jednoduchá inštalácia

Systém Warmset sa inštaluje veľmi ľahko, či už ide o vykurovaciu rohož alebo pás. Keďže ide o elektrickú sústavu, stačí postupovať podľa návodu na pokládku a následne systém pripojiť k rozvodnej sieti. S jednoduchou schémou, ktorá zohľadňuje pôdorys povrchu, je správne položenie vykurovacieho systému hračkou.
Ak ho chcete nainštalovať, stačí rozvinúť elektrický pás alebo rohož ako koberec a postupovať podľa pokynov. Elektrická rohož bola navrhnutá tak, aby bola rozložená po celej ploche, okrem oblastí pod nepohyblivým nábytkom alebo bez možnosti dostať sa pod neho.
Pozoruhodná flexibilita technológie Warmset počas inštalácie vám umožňuje ľahko obísť prekážky alebo objemné prvky stavby, pričom celý vykurovaný povrch zostane pokrytý, aby sa zaručil optimálny výkon systému.

Viac možností príkonu v rozsahu od 30W do 200W

Tradičné elektrické vykurovacie systémy vo všeobecnosti ponúkajú zvyčajne príkony iba 80W, 100W alebo 150W na m2. Toto je ale len plošné riešenie s prístupom „jeden príkon pre všetkých“, ktorý spôsobuje neefektívnosť.

Warmset je schopný poskytnúť vlastný vykurovací výkon na základe špecifických potrieb a vlastností priestoru, ktorý chcete vyhriať. 

​Warmset produkuje výrobky s príkonom od 30W do 200W pre široký rozsah použitia.

Nulové elektromagnetické vyžarovanie

Vďaka svojej bifilárnej štruktúre systém Warmset negeneruje elektromagnetické emisie. Jeho špeciálna konštrukcia s dvoma paralelne usporiadanými vodivými vrstvami spôsobuje, že magnetické pole vytvárané jednou vrstvou je opačné ako pole druhej vrstvy, čím sa vytvára určitý druh clony, ktorá eliminuje magnetické pole. Je to preto, že dva elektrické toky, ktoré prebiehajú paralelne v dvoch vodičoch, idú v opačných smeroch, čím úplne eliminujú vytvorené magnetické pole. Túto vlastnosť potvrdzuje aj certifikácia firmy NEMKO.
Dôsledky vystavenia ľudského tela magnetickým poliam sú opísané v mnohých textoch a vedeckých výskumoch, ako je napríklad ten, ktorý vykonal Federálny švajčiarsky úrad verejného zdravia: www.bag.admin.ch

Nulový elektromagnetický smog

Zelená technológia

Zelená technológia

Vďaka vykurovaciemu systému Warmset plne poháňaného elektrinou, možno energiu vyrobenú z obnoviteľných zdrojov úplne premeniť na teplo. Systém je možné pripojiť k najbežnejším zdrojom obnoviteľnej energie, umožňuje aj samostatné vykurovanie ale v každom prípade výrazne znižuje náklady.
Čoraz dôležitejšia výroba energie z obnoviteľných zdrojov (fotovoltika, veterné turbíny a vodné elektrárne) umožňuje systému, ktorý využíva iba elektrickú energiu, znižovať náklady na inštaláciu a napojenie na prírodné palivové zdroje. V spojení s akumulátormi dokáže vykurovanie Warmset dokonca urobiť dom úplne sebestačným.
Materiály používané pri výrobe produktov Warmset sú prevažne plasty PET a PP, kovy ako hliník a železo, ale aj syntetické tkaniny, ktoré sú úplne recyklovateľné. Techniky výroby všetkých produktov sa riadia pravidlami ochrany životného prostredia.

Vyrobené v EU - Taliansko

Všetky Warmset systémy sa vyrábajú v Taliansku v závode v Montecchio Maggiore, Vicenza. Warmset produkty sú navrhnuté prostredníctvom vnútropodnikovej štúdie a externej spolupráce s dizajnérmi a talianskymi architektmi. Myšlienkou Warmsetu nie je len vyrábať funkčné produkty, ale aj spájať technické riešenia s materiálmi a dizajnom z talianskej tradície a vytvárať tak rad vkusných vykurovacích doplnkov, ktoré zaisťujú pohodu klientov.
Správy o kontrole materiálov, výroby a skladovania sú certifikované Nemko a UL/CSA. Skupina Filmcutter/Warmset získala certifikáciu ISO-9001, symbol extrémne vysokej účinnosti kontroly kvality.

CERTIFIKÁTY

NEMKO certifikát Warmset

Nórsky certifikát je synonymom kvality a dokonalosti v testovaní a monitorovaní bezpečnosti elektrických zariadení

Certifikácia pre severnú ameriku

Test kompatibility pre inštalácie pod keramické podlahové produkty na severoamerickom trhu.

Certifikácia pre Európu

Jedna z hlavných značiek v Spojenom kráľovstve, súčasť certifikačnej skupiny Intertek.

Bezpečnostná certifikácia pre Európu

Francúzska značka, známa v celej Európe pre svoje vysoké požiadavky na elektrickú kontrolu a špeciálne na železničnom a dopravnom trhu.

Certifikácia ISO 9001

V roku 2015 získali Warmset and Filmcutter Group certifikáciu kvality a kontroly procesov ISO 9001 od Rheinland TÜV.
Warmset tak deklaruje, že všetky jeho produkty boli vyvinuté, vyrobené a predávané v súlade s kvalitatívnymi parametrami stanovenými ISO 9001.

Certifikácia bezpečnosti UL

Kľúčový orgán v certifikácii a exporte produktov na severoamerický trh.

bottom of page